ضرورت مراجعه به جراح دهان و دندان

اگر این جراحی داخل دهان انجام می شوند، پس چرا دندانپزشک ها آن را انجام نمی دهند. اگر بخواهیم بیمارمان احساس راحتی داشته باشد، باید او را از همه‌چیز آگاه کنیم و اطلاعات لازم را به او بدهیم. به همین خاطر، در این مقاله علت ضرورت مراجعه به جراح فک را برایتان توضیح می دهیم.

ضرورت مراجعه به جراح دهان و دندان

ضرورت مراجعه به جراح دهان و دندان

اول از همه، اکثر بیماران می خواهند بدانند چرا دندانپزشکشان آن ها را به یک پزشک جراح ارجاع داده‌است. به بیان ساده، وقتی دندانپزشک چنین کاری می کند یعنی آن فرایند برایش بیش از حد پیچیده بوده یا نمی توانسته آن را در مطب دندانپزشکی انجام دهد. گاهی اوقات دلیل این ارجاع سیستم عکس OPG بهتر یا وجود فناوری های پیشرفته تر است اما گاهی صرفا به این خاطر است که جراح نسبت به دندانپزشک تجربه و تخصص بیشتری در آن زمینه دارد و آموزش های بیشتری دیده‌است. به هر حال، به هر نحوی جراح فک و دهان گزینه مناسب تری بوده‌است.

جراح دهان و دندان کیست؟

همه دندانپزشک ها برای کسب مدرک دکتری‌شان هفت تا هشت سال در دانشگاه درس می خوانند. این دو مدرک دندانپزشکی به دندانپزشک ها اجازه می هد فرایندهای معمولی دندان را انجام دهند. از طرفی، جراح فک و دهان بعد از کسب دو مدرک بالا، چهار تا شش سال دیگر درس می خواهند و در زمینه جراحی فک تخصص می گیرد.

مراجعه فوری به جراح دندان

مراجعه به جراح دلایل مختلفی دارد ولی معمولا وقتی فکر می کنید برای جراحی دهانتان به یک متخصص باتجربه احتیاج دارید یا اگر تصادف کرده باشید و دندان هایتان آسیب شدیدی دیده باشند، باید مستقیم به جراح دهان و فک مراجعه کنید. همچنین می توانید در اینترنت سرچ کنید و ببینید نزدیک ترین مطب دندانپزشکی اورژانسی در کجا قرار دارد تا قبل از اینکه شرایطتان وخیم تر شود، فرایندهای درمانی لازم را برایتان انجام دهند.

چرا کشیدن دندان عقل ضروری است؟

بعضی اوقات وجود یک دندان به دندان های دیگر فشار می آورد و جای بقیه دندان ها را می گیرد. در این صورت باید آن را بکشید تا به سایر دندان ها آسیب نزند. آخرین موردی که امکان دارد پزشک دندانتان را بکشد، این است که رد یک حادثه دندانتان خرد شده و به شدت صدمه دیده باشد. در این صورت دندان قابل ترمیم نیست و فقط باید کشیده شود.

مراقبت های بعد از جراحی دندان

بعد از کشیدن دندان با عمل جراحی، باید احتیاط های لازم را انجام دهید و از دندان ها و لثه هایتان مراقبت کنید. اگر این مسائل را رعایت کنید، از خشک شده حفره دهان جلوگیری می شود. در هنگام خشکی ساکت یا حفره دهان، زخم ها باز شده و استخوان زیرین آن نمایان می شود. برای کاهش التهاب می توانید از کیسه یخ و برای کاهش درد می توانید از قرص مسکن استفاده کنید. سعی کنید فقط غذاهای نرم بخورید و حواستان به ناحیه خالی دندان کشیده شده باشد.