چه مقدار و چه زمانی باید تیروزین مصرف کنیم؟
چه مقدار و چه زمانی باید تیروزین مصرف کنیم؟

چه مقدار و چه زمانی باید تیروزین مصرف کنیم؟، اگر به دنبال هوشیاری طولانی‌تر و جلوگیری از خستگی هستید، تقسیم کردن دوزها نیز می ‌تواند مفید باشد. بسته به وضعیت سلامتی تان، ممکن است نیاز بیشتری به این آمینو اسید داشته باشید، بنابراین با دوز کم شروع کنید و در صورت نیاز مقدار آن را افزایش دهید.

چه مقدار تیروزین باید مصرف کنیم؟

در بیشتر مطالعات، بزرگسالان حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلی ‌گرم در هر ۱ کیلوگرم وزن بدن دریافت کرده اند که معادل با حدود ۷ گرم در روز برای یک بزرگسال به اندازه متوسط است. در برخی شرایط، مانند قبل از یک رویداد استرس زا به منظور کمک به عملکرد ذهنی، دوزهای بالاتر مانند ۳۰۰ میلی‌ گرم در هر کیلوگرم وزن بدن نیز توصیه می‌ شود.

برای افسردگی باید چقدر ال-تیروزین مصرف کنیم؟

میزان مصرف استاندارد ۹ الی ۱۳.۵ گرم برای یک فرد ۱۰۰ کیلویی و ۷ تا ۱۰ گرم برای یک فرد ۷۵ کیلویی توصیه می‌ شود.

چه زمانی باید تیروزین را مصرف کنیم؟

این آمینو اسید باید با معده خالی مصرف شود چرا که خوردن سایر آمینواسیدها ممکن است در جذب آن تداخل ایجاد کند.

از آن جا که تیروزین می تواند دارای اثرات محرک باشد و خواب آلودگی را کاهش دهد، بهترین زمان مصرف آن صبح است،

چه مدت طول می کشد که تیروزین عمل کند؟

اثرات مکمل تیروزین ممکن است بسته به مقدار مصرف شما تا حدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه احساس شود. دریافت این آمینو اسید با شکم خالی تاثیرات سریع ‌تری خواهد داشت.

اقدامات احتیاطی و اثرات جانبی

اثرات جانبی اندکی گزارش شده‌ است، به طوری که مصرف آن در شکل مکمل، بسیار امن تلقی می ‌شود. با این حال، دریافت مقادیر زیاد برای یک دوره طولانی ممکن است با جذب اسیدهای آمینه دیگر تداخل داشته باشد، بنابراین بهتر است تا جایی که نیاز دارید از آن استفاده کنید.

این امکان وجود دارد که برخی افراد اثرات جانبی شامل مشکلات هاضمه، تهوع، سردرد، خستگی و سوزش معده را پس از مصرف تیروزین تجربه کنند. گفته می ‌شود که دوزهای بالا تا ۲۰ گرم در روز در مصارف نظامی به طور ایمن مورد استفاده قرار گرفته‌ اند.

همانطور که در بالا ذکر شد، افراد مبتلا به هیپوتیروئیدیسم (پرکاری تیروئید) و بیماری گریوز به خاطر تداخل با هورمون ها و داروهای تیروئید نباید از تیروزین استفاده کنند.

افرادی که لوودوپا (یکی از داروهای درمانی پارکینسون) مصرف می کنند نیز باید از مصرف مکمل تیروزین خودداری کنند.

برگرفته از سایت مجله سلامت