نانو پلیمر پلی اتیلن از پلیمر های مواد پلاستیکی, مخصوص ضد آب سازی بردهای الکتریکی
آبان ۱۲, ۱۳۹۴
روش‌های حالت مایع
دی ۲۷, ۱۳۹۴
نانوسراميك‌هاReviewed by مدیر on Jan 9Rating:

سرامیک‌های نانو، سرامیک‌هایی هستند که اندازه دانه یا اجزای سازنده آن‌ها در حد نانومتر است. سرامیک‌های نانوساختار مستحکم‌تر و انعطاف‌پذیرتر از سرامیک‌های میکرو ساختار هستند.
اصولاً سرامیک‌های پیشرفته به دلیل برخورداری از ویژگی‌های منحصر به فرد، در بسیاری از صنایع در لیست اجزای بسیار مهم و استراتژیک قرار گرفته‌اند. به عنوان مثال در صنایع شیمیایی، مقاومت خوب این مواد در برابر اسیدها و سایر مواد خورنده بسیار مورد توجه است. در صنایع هوا- فضا مقاومت این مواد در برابر حرارت اهمیت ویژه‌ای دارد. در صنایع الکترونیک و ارتباطات به علت خواص نوری و الکتریکی خوبی که دارند، از اجزای مهم محسوب می‌شوند. سرامیک‌های پیشرفته و نانو سرامیک‌ها در سال‌های آینده احتمالاً کاربردهای بسیار حساس و دقیق‌تری در زمینه‌های مختلف خواهند داشت.
ابر رساناهای نانوسرامیکی امروزه در برخی کابل‌ها و میدان‌های الکتریکی بکار رفته‌اند. مغناطیس‌های فریتی نانوسرامیکی در ساخت تلفن‌های همراه کوچک‌تر و قدرتمندتر امروزه در بیوتکنولوژی در مورد کاشت‌های میکروبی در بدن تحقیق می‌شود که قرار است به عنوان رآکتور در بدن انسان کار کنند. در این زمینه به حسگرهای سرامیکی در مقیاس نانومتری احتیاج خواهد بود.
در تکنولوژی ساخت کامپیوترها نیز امکان وقوع تحولاتی در راستای استفاده از تراشه‌های نانوسرامیکی بجای تراشه‌های سیلیکونی امروزی، وجود دارد.

error: Content is protected !!