نانو پلیمر پلی اتیلن از پلیمر های مواد پلاستیکی, مخصوص ضد آب سازی بردهای الکتریکی
نوامبر 3, 2015
روش‌هاي حالت مايع
ژانویه 17, 2016
نانوسراميك‌هاReviewed by مدیر on Jan 9Rating:

سراميك‌هاي نانو، سراميك‌هايي هستند كه اندازه دانه يا اجزاي سازنده آن‌ها در حد نانومتر است. سراميك‌هاي نانوساختار مستحكم‌تر و انعطاف‌پذيرتر از سراميك‌هاي ميكرو ساختار هستند.
اصولاً سراميك‌هاي پيشرفته به دليل برخورداري از ويژگي‌هاي منحصر به فرد، در بسياري از صنايع در ليست اجزاي بسيار مهم و استراتژيك قرار گرفته‌اند. به عنوان مثال در صنايع شيميايي، مقاومت خوب اين مواد در برابر اسيدها و ساير مواد خورنده بسيار مورد توجه است. در صنايع هوا- فضا مقاومت اين مواد در برابر حرارت اهميت ويژه‌اي دارد. در صنايع الكترونيك و ارتباطات به علت خواص نوري و الكتريكي خوبي كه دارند، از اجزاي مهم محسوب مي‌شوند. سراميك‌هاي پيشرفته و نانو سراميك‌ها در سال‌هاي آينده احتمالاً كاربردهاي بسيار حساس و دقيق‌تري در زمينه‌هاي مختلف خواهند داشت.
ابر رساناهاي نانوسراميكي امروزه در برخي كابل‌ها و ميدان‌هاي الكتريكي بكار رفته‌اند. مغناطيس‌هاي فريتي نانوسراميكي در ساخت تلفن‌هاي همراه كوچك‌تر و قدرتمندتر امروزه در بيوتكنولوژي در مورد كاشت‌هاي ميكروبي در بدن تحقيق مي‌شود كه قرار است به عنوان رآكتور در بدن انسان كار كنند. در اين زمينه به حسگرهاي سراميكي در مقياس نانومتري احتياج خواهد بود.
در تكنولوژي ساخت كامپيوترها نيز امكان وقوع تحولاتي در راستاي استفاده از تراشه‌هاي نانوسراميكي بجاي تراشه‌هاي سيليكوني امروزي، وجود دارد.

error: Content is protected !!