تمامی آنچه که از نانو می خواهید در این سایت…!!!
مرداد ۴, ۱۳۹۴
رزین پارکت ضد خش | رزین ضد اب پارکت
مرداد ۱۶, ۱۳۹۴
تحولی نوین در صنعت کابینت سازی ( ضدآب سازی کابینت )Reviewed by مدیر on Aug 1Rating:

چگونه ضد آب سازی کابینت:

 مقدمه :

کابینت کمدی می باشد که در آشپزخانه برای نگهداری و محافظت از مواد غذایی ، لوازم پخت و پز و ظروف آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد. کابینت‌ها در آشپزخانه‌ های امروزی ، اغلب بیشتر فضای بین یخچال، اجاق گاز و سینک ظرفشویی را در آشپزخانه پر می‌کنند. به همین نگهداری و مراقبت از آن امری حیاطی برای هر آشپزخانه می باشد.

دشمن دیرینه تخته های MDF و LETRON آب و رطوبت می باشد که باعث بادکردگی و ترک خوردن آنها می شود. علاوه بر مشکلات فیزیکی، چوب مرطوب مکان مناسبی برای رشد قارچ ها و باکتری ها می شود که به صورت لکه های سیاه و سبز مانندی در زیر کابینت ها دیده می شود. از آنجا که بیشتر کابینت های آشپزخانه با این مشکلی مواجه هستند. شرکت نانو گستر نوین البرز در صدد آن شد که با بهره گیری از فناوری نانو این مشکل را برای سازنده های کابینت بر طرف کند. در این ترکیب علاوه بر نانو پلی اتیلن برای ضدآب سازی کابینت از سنتز های اکسید تیتانیوم هم استفاده شده است که از رشد قارچ و باکتری در قسمت های مختلف چوب جلوگیری می کند. در این محصولات از نانو ذرات تشکیل شده است به همین دلیل چسبندگی مقاومی با سطوح مختلف چوبی اعم از MDF و LETRON دارد که تضمین کننده ماندگاری طولانی ضد آب سازی کابینت می شود.

 


این محصول به دو صورت طراحی شده است:

 
۱- نوع ژل ( کرم ): ( مصارف کارگاهی و صنعتی )

معمولا برای قرار دادن سینک در کابینت از برش داخلی استفاده می کنند و از چسب آکواریوم برای ضد آب کردن کابینت استفاده می کنند. که متاسفانه بعد از گذشت چند ماه آب و رطوبت به چوب نفوذ کرده و زیر چسب مکان رشد قارچ ها می شود.

این محصول برای قسمت های برش خورده کابینت های تازه استفاده می شود. به گونه ای که قبل از قرار گیری سینک در کابینت سازنده کرم را به قسمت برش خورده چوب میزند. بعد از خشک شدن کرم، کابینت قابل استفاده می باشد و نیازی به چسب آکواریوم نمی باشد.

 
۲- نوع مایع ( محلول ): ( مصارف خانگی و عام )

این نوع محصول برای قسمت های زیر سینک های تازه یا کار کرده می باشد که با شیرهای آب در تماس می باشد. قابل ذکر است که اگر کابینت کارکرده است ابتدا باید سطح چوب را پاکسازی و خشک کنند سپس محلول را به چوب اسپری کنند.

نانو پلی اتیلن یکی از رایج پلیمرهای مایعی است که به کمک آن می توان لایه ی نازکی از پلاستیک را بر روی قطعات و قسمت های مختلف برش خورده MDF و دیگر قسمت های چوبی کابینت کشید و پس از خشک شدن آن به راحتی کابینت خود را ضد آب کرده اید.

 از جمله خواص ویژه این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱٫ عدم تغییر رنگ در سطح چوب

۲٫ ضدآب و رطوبت

۳٫ جلوگیری از باد کردن ترکیدگی ام دی اف

۴٫ در صورت وجود رطوبت مداوم ، از رشد قارچ و کپک جلوگیری می کند

 

 

مشاهده فیلم ضدآب کردن ام دی اف 

ام دی اف ضدآب , نانو پوشش دائمی MDF ضد آب آشپزخانه  MDF . HDF . PVC محلول ضد آب ضدآب سازی کابینت

error: Content is protected !!